Co píšou prostějovské noviny?

Čvc 28, 2014
1331 přečtení

Stěhování obchodů do starého Alberta, ticho po pěšině kolem bídného osudu krasického rybníka, konec přechodu v Kostelecké a návštěva nenávštěva premiéra Sobotky

David Sekanina

Prostějov – Jste zvědaví, jestli se ukáže na veřejnosti předseda vlády? Odpověď přináší Prostějovský deník a Týdeník Prostějovska. Neukáže.

Návštěva Bohuslava Sobotky na Prostějovsku se v úterý 29. července omezí jen na setkání s prostějovskými konšely, poslanci, senátory, manažery firem FTL a Mubea. Premiér se podívá také za zastupiteli Kostelce na Hané a do sídla prostějovské policie, ale obyčejní lidé jeho příjezd a odjezd v podstatě nezaznamenají. Tedy pokud je vládní kolona s majáky zrovna nezdrží na silnici.

Stěhování do starého Alberta

albert

Bývalý Albert. Foto: D. Sekanina

Pět let opuštěná krabice po bývalém supermarketu Albert v Anglické ulici ožije. Tvrdí to Deník, který po měsících oprášil téma serveru iprostejov.cz, který už v březnu loňského roku odstartoval sérii článků na toto téma.

Pokaždé v něm psal o plánech firmy Zesta vytvořit z objektu centrum služeb. Celé jaro a kus léta trvalo, než investor naznačil termín otevření – podzim 2013. Pak se firma odmlčela a zdálo se, že projekt zkrachoval. A ejhle. Redaktoři dostali tip a zjistili, že se do někdejšího Alberta právě stěhuje zrušená lékárna ze sídliště E. Beneše a Svět koberců z Okružní ulice. Nebudou to zřejmě jediní nájemci. Mluví se opět o kadeřnictví a už dříve také o fitness, dětském centru, opravně obuvi nebo květinářství.

Zprávu dnes přináší také Prostějovské novinky a odvolávají se přitom právě na Prostějovský deník.

Džin z láhve: Má Petr Vrtal pozemky po OP?

Dnes vyšel Prostějovský večerník. Zabývá se mimo jiné tím, kdo stojí za akciemi firmy, která vlastní pozemky po zbouraném OP Prostějov. Poprvé veřejně zmiňuje prostějovského podnikatele Petra Vrtala, jehož jméno se v této souvislosti skloňuje už několik týdnů, ale jen mezi lidmi.

Jde o právníka, o němž se kdysi psalo v souvislosti se zneužitím pětadvacetimilionové dotace z porcování medvěda, kterou pro něj obstaral někdejší prostějovský poslanec a předseda sněmovny Miloslav Vlček. Tentokrát mu měl poskytnout prostředky „muž z prostředí olomouckého hazardu“ Miroslav Barnet.

Petr Vrtal podle Večerníku uvádí: „Pokud se týká vlastníků areálu OP Prostějov, pak… nejsem v této věci zúčastněnou osobou“.

Bude to stačit, aby Prostějovem přestaly kolovat pověsti a zaručené informace o jeho roli v plánech s lukrativními pozemky po OP? (viz Co bude s pozemky po Oděvním podniku?)

Z krasického rybníka je prales. Kdo za to může? Podnikatel nebo město?

rybnik krasice

Rybník v Krasicích. Foto: D. Sekanina

Prostějovské rybníky mají na hospodáře smůlu. Důsledkem zpackané rekonstrukce v Drozdovicích je už druhá reklamace (viz Zfušovaná oprava rybníka: nejdřív rozvalené břehy, teď propadlá výpusť) a rybník v Krasicích se asi taky neobejde bez kompletní rekonstrukce. Zda bude kvalitnější, ale zda vůbec kdy bude, to je otázka, která vyvstává po přečtení příspěvku v dnešním Prostějovském večerníku.

Kdo kolem krasického rybníka chodí, ví, že je prázdný a jeho dno je zarostlé pralesem plevele. Už ale nejspíš neví, že jej nevlastní ani město, ani rybáři, ale soukromník, podle redakce Marek Jedlička, k jehož majetku patří rovněž Centrum zdraví ve Vodní ulici (postavené za dotační peníze z takzvaného porcování medvěda na půdě poslanecké sněmovny).

Majitele se novinářům sehnat nepodařilo (tomu se asi diví málokdo…), ale své k rybníku řekli rybáři. Uvádí, že nádrž je v takovém stavu, že se bez revitalizace za hodně peněz neobejde. Napouštět ji teď by byl velký risk. Radní Jiří Pospíšil pak dodává, že by nebylo od věci, kdyby rybník odkoupilo město a postaralo se o něj.

To je hezké…, ale zdá se, že podnikatel Jedlička koupil krasický rybník právě od našeho slavného statutárního města, které jej vlastnilo donedávna. O této informaci, která vrhá jasnější světlo na to, kdo je vlastně zodpovědný za jeho stav, se ale v článku Večerníku nepíše nic.

Přechod na křižovatce Kostelecké a Fanderlíkovy už nebude

Dnešní Prostějov Times informují o zahájení územního řízení ve věci rekonstrukce východní části Kostelecké ulice. Mají tu přibýt odstavné plochy u provozoven, autobusová zastávka dostane bezbariérové obrubníky, čekárnu i nové nástupiště, ale na druhou strany tu chtějí úředníci zrušit přechod pro chodce u křižovatky s Fanderlíkovou ulicí.

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

Vložit komentář