Co dnes píšou prostějovské noviny?

Čvn 23, 2014
4971 přečtení

Redakční odhad s roztomilým PR, polstrování pro papalášské zadky, nová galerie a šturm s opravou náměstí

David Sekanina

prostejovske platkyProstějov – Dnes vyšlo další vydání Prostějovského večerníku. Na titulní straně své čtenáře tentokrát neatakuje afektovaným argotem souvisejícím s lidskými tragédiemi nebo kriminálním podsvětím. Věnuje se blížícímu se souboji lídrů politických stran a hnutí o křeslo primátora Prostějova.

Přináší také odhad redakce, jak by mohly komunální volby z tohoto pohledu dopadnout. U deseti tváří jsou procenta s předpokládaným volebním výsledkem jejich stran.

Redakční odhad podporuje skrytá reklama ANO

Podle Večerníku jsou nejvážnějšími konkurenty dosavadního primátora Miroslava Pišťáka (ČSSD) Jaroslav Šlambor z KSČM, Aleš Matyášek z TOP 09 a především Hana Naiclerová, které Večerník dokonce zřídil samostatnou rubriku o daňovém poradenství. Zřejmě ve vůdkyni ANO do komunálních voleb 2014 v Prostějově poznal odbornici na slovo vzatou a bude tak ukazovat její tvář čtenářům-voličům pravidelně každé pondělí.

Předpokládám, že i pro ostatní kandidáty vytvoří nějaký sloupek, v němž by se mohli podělit s veřejností o to, co znají a ví, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost.

Sliby a „individua“

Ze stránek bulvárního týdeníku se dozvídáme také to, že volebním tahákem ODS nebude jen zrušení poplatků za popelnice, ale i příslib, že strážníci přesunou pozornost od dopravních přestupků ke kriminalitě v problematických částech města.

O „frustraci některých spoluobčanů“ a „zakomplexovaných jedincích“, tedy v duchu svého obvyklého „žurnalisticky nezaujatého“ jazyka, hovoří Večerník v textu o naučné stezce kolem přehrady.

Rozhořčení přitom čtenáři nepotřebují povzbuzovat líčením (…to byl šok!). Většina lidí totiž, jakmile se dozví, že vandalové už stačili poničit naučnou stezku kolem plumlovské přehrady, ho pocítí sama od sebe.

Neprůjezdné Přemyslovice

Pondělní internetový servis Týdeníku Prostějovska referuje o tom, že: Dechovky hrály v Konici i letos, Se štarnovskou mateřskou školou se neloučili jenom předškoláci a Salesián Josef Glogar oslavil čtvrtstoletí svého kněžství.

Přináší ovšem i docela podstatnou informaci, že od pondělí 23. června jsou opět částečně neprůjezdné Přemyslovice. Upozorňuje, že dopravní omezení mají trvat téměř půl roku.

Informační hodnota uniká

Ranní pondělní TOP zprávu Prostějovských novinek prezentuje titulek: „Muži vydělávající více o 22 procent. Změní se to díky MPSV?“

Gramaticky nedává nadpis smysl a samotný „článek“ sestávající ze sedmi vět nese pouze dvě kusé informace. Za prvé, že byl minulý týden Mezinárodní den rovnosti mužů a žen, a za druhé, že ministerstvo připravuje jakýsi akční plán.

Polstrování pro papalášské zadky

Se zajímavými postřehy přichází naopak facebookové Prostějov Times, které názorně ukazují, jak jsou si při oslavách století radnice někteří rovnější než druzí:

„Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Platí to také ve vztahu, kam člověk složí svoji zadnici? V Prostějově jistě ne! Zatímco na včerejší akci před radnicí (šlo o ukázky z oper) mohly „rezervačky“ sedět na polstrovaných židlích, „plebs“ dostal lavice. A ostatně i lavic bylo málo. Tak se buď postávalo, nebo sedělo na zemi. Akci pořádal magistrát.“

Nová galerie Nara

Milovníky kultury se sympatiemi k idealistickým projektům by mohl potěšit dnešní Prostějovský deník, který nabízí rozhovor s majitelkou čerstvě otevřené galerie s názvem Nara v Kramářské ulici. Radislava Navrátilová tvrdí, že chce dát příležitost začínajícím umělcům a pozvednout kulturní život v Prostějově. Snad ví, jak to udělat…

Za pozornost stojí i avízo, jehož novinářské zpracování není první ani poslední: komplexní rekonstrukce náměstí T. G. Masaryka začne už po zářijových hodech. Podaří se problematický projekt, který počítá například s nahrazením staré dlážděné mozaiky z třicátých let fádními kamennými kvádry, současnému vedení města opravdu spustit?

Další články v rubrice Nejčerstvější

Další články v rubrice Co píšou prostějovské plátky

 

Vložit komentář