Chcete lístky na baletní show?

Srp 26, 2014
941 přečtení

Výherce čtenářské soutěže získá dvě vstupenky na sobotní baletní galavečer Moravského divadla na zámeckém nádvoří v Plumlově

David Sekanina

balet

Foto: archiv Zámek Plumlov

Plumlov – Na scény z Labutího jezera, Dámy s kaméliemi nebo duet Papagena a Papageny se mohou těšit návštěvníci Baletního galavečera pod širým nebem v Plumlově. V podání baletního souboru Moravského divadla v Olomouci uvidí ukázky z nejznámějších světových baletů v sobotu na nádvoří plumlovského zámku.

Chcete-li si dopřát tento kulturní zážitek, zúčastněte se čtenářské soutěže o dvě vstupenky. V čem spočívá, to se dočtete níže.

Taneční show v režii a choreografii šéfa baletního souboru Roberta Balogha se odehraje v sobotu 30. srpna v osm hodin večer na speciálním jevišti a v kulise nasvíceného zámku.

„Diváci uvidí výběr nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Z klasiky to bude Spící krasavice a Labutí jezero od Petra Iljiče Čajkovského a ukázkou neoklasického baletu bude dílo na motivy autobiografického románu Alexandra Dumase a s Verdiho hudbou Dáma s kaméliemi. Na programu je také baletní duet Papagena a Papageny nebo moderní baletní zpracování životního příběhu mexické malířky Fridy Kahlo,“ vyjmenovala autorka projektu a organizátorka baletního galavečera Edita Lachmanová.

Výtěžek z produkce, která má před sebou druhý ročník, půjde opět na podporu obnovy zámku v Plumlově.

Publikum se usadí v pohodlném venkovním hledišti a v případě deště pořadatelé nabídnou pláštěnky. V blízkém kamenném sále bude připravené malé pohoštění.

„Galavečer vyvrcholí baletními kreacemi členů olomouckého baletu na melodie skupiny Queen,“ doplnila Lachmanová.

Na teď zpátky ke čtenářské soutěži:

Ve kterém roce byl Robert Balogh jmenován uměleckým náměstkem ředitele Moravského divadla a šéfem baletu?

Ten, kdo nejrychleji odpoví na tuto soutěžní otázku, získá dva lístky na sobotní představení.

Odpovědi posílejte na adresu david.sekanina@seznam.cz a nezapomeňte na sebe uvést telefonický kontakt. Výherce si vstupenky vyzvedne přímo na pokladně před produkcí v sobotu 30. srpna na plumlovském zámku.

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář