Betlémské světlo dorazí v sobotu

Pro 15, 2014
744 přečtení

Vánoční plamínek přivezou skauti ranním vlakem od Brna

David Sekanina

betlemske svetlo1

Foto: D. Sekanina

Prostějov – Betlémské světlo dorazilo na Moravu. O víkendu ho skauti převezli vlakem Franz Schubert z Vídně do Brna. Kdy plamínek zažehnutý v městě Davidově doputuje do Prostějova? Příští sobotu 20. prosince.

Rozvážení Betlémského světla je novodobou tradicí, která vznikla v roce 1986 v Rakousku. „Jejím původním smyslem bylo poděkovat lidem, kteří přispívali na postižené děti,“ připomíná mluvčí projektu Betlémské světlo Jan Svoboda.

Na náměstí, v kostelech

Pro vánoční světlo si lidé budou chodit na náměstí T. G. Masaryka, kde s ním skauti každý rok bývají, a pokud je tam už nezastihnou, tak si pro něj mohou přijít do některého z prostějovských kostelů.

Loni byla pouť Betlémského světla do Prostějova trochu složitější, protože vlaky měly u Nezamyslic poruchu a Dráhy je odklonily přes Přerov do Olomouce. Pro lucerny s božím plamínkem tak museli Junáci autem.

Ranní spoj od Brna

Pokud se nestane něco neočekávaného, přiveze Betlémské světlo do města vlak z Brna do Šumperka o půl deváté ráno. Skauti s ním ale budou sedět ještě v dalších, více než čtyřiceti železničních spojích.

Plamínek se díky mladým lidem dostane i do venkovských kostelů. K vyzvednutí bude nejen v Prostějově, ale i na Tyršově náměstí v Plumlově. Hlídat ho tu bude 65. oddíl Bukanýr.

Vložit komentář