Bagr střídají sněžná děla

Pro 9, 2014
1064 přečtení

Sokoli v Kladkách srovnali svah a právě vytahují techniku. Potřebují ale pár dnů s teplotami pod nulou

David Sekanina

kladky

Repro: lyzovanikladky.cz

Kladky – Na záběrech on-line webkamery sice žádný sníh není, ale sjezdovka v Kladkách je v podstatě připravená na sezonu.

Kamera dnes zabírala bagr, který dělal poslední úpravy terénu před zasněžováním.

„Srovnával nerovnosti, aby rovina pod stopou byla ideální. Už dnes vytáhneme techniku, lidi i odběr energie máme domluvený. Můžeme začít okamžitě zasněžovat,“ popsal situaci z šesti set metrů nad mořem Jiří Křeček, šéf tělovýchovné jednoty, která skiareál v Kladkách provozuje.

Minus pět

Sokoli ale musí čekat na počasí. Nejvíc by sice uvítali sněhové přeháňky, ale stačit jim, když bude pár dnů kolem minus pěti stupňů Celsia. „Aby zasněžování bylo efektivní, je nutná také jasná obloha,“ podotýká Křeček. Předpověď je podle něj hraniční a šance, že sezona začne ještě před Vánocemi, je tak půl na půl.

„Máme každý rok stejné přání, abychom stihli svátky. Někdy se lyžuje už na Mikuláše, letos ani loni to ale nevyšlo,“ připomněl Křeček minulou zimu, která sjezdařům vůbec nepřála. Na sedmisetmetrové sjezdovce běžel vlek jen tři týdny.

Stejné ceny

Návštěvníci malého střediska v nejsevernějším cípu Prostějovska se letos dočkají zpevněného povrchu parkoviště pod svahem a stejných cen za jízdenky jako loni. Areál má dva vleky, z toho jeden nový, dvoukotvový, osvětlení na noční lyžování, občerstvení.

 

 

Vložit komentář