Autobusy musí stavbu rondelu objet

Čvn 11, 2014
492 přečtení

Dolní ulice bude o víkendu zavřená také pro autobusové linky. Podívejte se jaké

David Sekanina

rondel dolni autobus

O víkendu to nepůjde. Foto: D. Sekanina

Prostějov – O tomto víkendu přestane platit výjimka pro autobusy v Dolní ulici. Projíždět staveništěm kruhové křižovatky budou moci zase až od pondělí. Pro cestující to znamená zdržení.

Dolní ulice v Prostějově bude od 14. do 15. června úplně uzavřena i pro autobusovou dopravu. Meziměstskou, příměstskou i hromadnou,“ potvrdil Jaroslav Tomík z příspěvkové organizace Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje.

Dočasné uzavírce se musí přizpůsobit tito dopravci: FTL (linky 780630, 780652, 780750), Autobusy- Konečný (linka 780310), Autodoprava Studený (linka 780291) a ČSAD Vsetín (linka 820811).

Olomouc

Autobusy od Olomouce odbočí na sjezdu do Prostějova vpravo a na hlavní nádraží se dostanou přes Průmyslovou a Vrahovickou. Tutéž trasu použijí profesionální šoféři v opačném směru.

Brno

„Autobusy linek ze směru od Brna použijí sjezd u Žešova a pojedou po Brněnské, Wolkerově, Újezdu k nádraží,“ doplnil Jaroslav Tomík.

MHD

Víkendové dopravní opatření se dotkne i pasažérů MHD. Pro linky číslo 2, 21 platí objízdná trasa ulicemi Lidická, Újezd a Svatoplukova.

„Zastávky Šárka – lékárna a Dolní – FTL budou zrušeny bez náhrady,“ vzkazuje úřad Koordinátora s tím, že místo Šárky bude fungovat zastávka na křižovatce s Lidickou.

A co příměstské linky?
Autobusy linek směr Bedihošť, Kralice, Kroměříž, Zlín (780630, 780652, 820811) se po obsloužení zastávky Újezd otočí na kruhovém objezdu na Petrském náměstí a pojedou ulicemi Vrahovická, Průmyslová a dále dle licencí.

Linky, které obsluhují zastávku Lidická (780310, 780750), budou mít umožněn průjezd kolem strojnické školy na ulici Lidická a budou pokračovat ulicemi Újezd a Svatoplukova směr autobusová stanice. Tato trasa bude obousměrná. Zastávka Dolní FTL bude pro tyto linky zrušena bez náhrady. (Zdroj: KIDSOK)

Další články v rubrice Nejčerstvější

 

Vložit komentář